ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14545228
*
nr 1454 5228
Spegel
Teak, 115x32 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 20:37:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 00:47:12
1
100 kr
13/3 21:33:55
2
150 kr
14/3 16:54:38
3
200 kr
14/3 20:05:17
4
250 kr
14/3 20:30:56
5
300 kr
14/3 20:32:56
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 1454 5228
Spegel
Teak, 115x32 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 00:47:12 | 1 | 100 kr |
13/3 21:33:55 | 2 | 150 kr |
14/3 16:54:38 | 3 | 200 kr |
14/3 20:05:17 | 4 | 250 kr |
14/3 20:30:56 | 5 | 300 kr |
14/3 20:32:56 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02